23 ГОДИНЕ ОД НАТО БОМБАРДОВАЊА

ПОЧАСТ ПОГИНУЛИМ ВОЈНИЦИМА

Пуне 22 године, Удружења ратних војних инвалида општине Пландиште, сваког 24. марта полаже венце на спомен плоче палим борцима у НАТО бомбардовању Србије, 1999. године. Са територије општине Пландиште, погинули су храбри војници којих се Општина сећа са пуно поштовања и пијетета, редовни војник, Саша Јоргован из Пландишта и Јован Тепавац, старији водник прве класе из Велике Греде.

Венце полаже и Општина Пландиште. Ове године, у име Општине, почаст палим борцима одали су полагањем венаца, председник општине, Јован Репац заједно са замеником, Душаном Ћурчићем и председником Скупштине општине Пландиште, Горан Доневски са замеником, Владаном Младеновићем. У име Удружења ратних војних инвалида општине Пландиште, венце су положили, Славко Русић и Јован Јованчевић, председник и потпредседник Удружења.

У присуству родитеља и родбине погинулих, минутом ћутања им је одата пошта. Председник општине, Јован Репац је овом приликом изразио дубоко саучешће велико поштовање за погинуле, Сашу и Јована који су показали изузетну храброст која никада не сме бити заборављена. Такође је говорио и о актуелној политичкој ситуацији и сукобима у ближем окружењу. Председник је рекао да НАТО бомбардовање Србије никада неће заборавити, али да жели да се такви догађаји више никада не догоде.