32. Sednica SO Plandište – Razrešen član veća

Na poslednjoj sednici Skupštine opštine Plandište u ovoj godini,  32-goj po redu u ovom sazivu, koja je održana u sredu, 29.decembra, sve odluke donete su jednoglano. U radu poslednje sednice učestvovalo je 13 od 23 odbornika, 6 odbornika Grupe građana „Mi možemo,mi hoćemo“ (Jagoda Banjanin, Vladimir Huđec, Zoran Petković, Milanko Agbaba, Zoran Knežević i Goran Čavić), 3 odbornika Srpske radikalne stranke (Gorica Đorđević, Miroslav Kozić i Miodrag Varićak), 2 odbornika Socijalističke partije Srbije (Mihaj Mikša i Dušan Ćurčić), jedan odbornik Demokratske partije Makedonaca (Novica Dimitrijević) i jedan odbornik SPO (Milan Trbojević ).

Na samom početku sednice, Jagoda Banjanin, predsednica SO Plandište zahvalila je svim odbornicima na učešće u radu Skupštine i doprinosu da se bez većih problema vrši vlast u opštini Plandište. Predsednica je svima  poželela srećne predstojeće praznike. Predloženi dnevni red koji je ukupno imao pet tačaka, dopunjen je, još sa dve. Tako su odbornici Skupštine opštine Plandište,  danas, tajnim glasanjem, razrešili člana Opštinskog veća, Danila Ćalića. U vezi sa ovom tačkom, predsednik opštine , Zoran Vorkapić je razrešenje objasnio nepoštovanjem koaliciog sporazuma koji je na početku mandata, Grupa građana“Mi možemo,mi hoćemo, sa najvećim brojem dobijenih mandata, potpisala  sa predstavnicima Opštinskog odbora Demokratske strane Srbije, čiji je Ćalić član. U vreme kada se pripremao predlog Budžeta za 2011.godinu, Danilo Ćalić, član veća zaduzen za budžet, nije učestvovao ni u pripremi kao što nije prisustvovao ni sednicama Opštinskog veća, rekao je predsednik opštine. Novi član Veća biće izabran na jednoj od narednih sednica Skupštine opštine a u skladu sa dogovorom koalicionih partera. Predsednik Vorkapić , inače mandatar Opštinskog veća, rekao je da to mesto neće pripasti Grupi građana. Odbornici u Plandištu na poslednjoj sednici u ovoj godini  doneli i Odluku o izmenama i dopunama Odluke o platama, dodacima,  naknadama i drugim primanjima, izabranih, imenovanih i postavljenih lica u opštini Plandište, u okviru koje je došlo do korekcije koeficijenta za funkcionere koji nisu stalno zaposleni u Opštini,  i naknade odbornika. Opština Plandište i dalje ostaje članica Stalne konferencije gradova i opština gde se nalazi rame uz rame sa još 140 gradova i opština Srbije, odlučili su odbornici u okviru tačke kojom je trebalo da se potvdi članstvo u ovoj organizaciji . Inače, u okviru Stalne konferencije, opština Plandište je veoma aktivna i ima svog člana kako u Skupštini tako i u dva odbora, u odboru za lokalnu samoupravu i odboru za društvene delatnosti, rekla je u vezi sa tim, Gordana Maričić, načelnica Opštinske uprave, izvestilac po ovoj tački. Poslednje dve odluke donete na 32. sednici SO Plandište ticale su se poslovanja Društvo javno komunalnog preduzeća Polet Plandište, Prva je bila, davanje saglasnosti na rebalans poslovanja DJKP Polet za 2010. godinu  a druga, saglasnost na Program poslovanja ovog preduzeća za 2011. Godinu. Izvestilac po obe tačke, direktor DJKP Polet , Miloš Popović, rekao je da se rebalans odnosi na uskađivanje iznosa sredstava potrebnih za isplatu zarada zaposlenih sa Odlukom Vlade o visini minimalne zarade za period Jul – Decembar 2010. U vezi sa Programom poslovanja, Popović je rekao da je u narednoj godini planira dobit od 158. 000 dinara i da će se sredstva za rad preduzeća obezbediti iz sopstevnih izvora.

Grujesku Rodika