88 МИЛИОНА ДИНАРА ЗА ОПШТИНУ ПЛАНДИШТЕ

За општину Пландиште данас је био изузетно значајан дан. После дужег времена Општина је добила једну велику и изузетно значајну донацију која је намењена ОШ ”Доситеј Обрадовић” Пландиште, највећој основној школи у општини која, заједно са 5 подручних одељена, у овој години броји 540 ученика. У општини Пландиште данас је потписан уговор о комплетној рекострукцији Основне школе „Доситеј Обрадовић“. Потпис на уговор ставили су председник општине Јован Репац и предстваници фирме ”Форма Фарм” која ће бити извођач радова. Средства у висини од 74 милиона динара, са ПДВ 88 милиона, је обезбедила Канцеларија за јавна улагања Марка Благојевића. Ово је највећа инвестиција од отварања школе 1974. године. Радови почињу за десетак дана, а рок за завршетак је 150 календарских дана.

Председник општине је изразио захвалност Канцеларији на добијеним средствима јер ће, захваљујући њима, школа коначно бити реконструисана и то темеља до крова. То значи да ће се радити кров, дотрајала инсталација, санитарије, спољна столарија, као и котларница. Уједно се ради о највећој иневстицији у једну школу у општини, а колика је она највисе говори податак да је комплета Буџет опстине Пландиште за ову годину 460 милиона, а реконструкција школе ће коштати 88 милиона динара, рекао је Репац. Свечаном чину потписивања Уговора о фнасирању радова на школи био је и директор ОШ “Доситеј Обрадовић” Пландиште, Сава Дивљаков.

Оставите коментар