ИЗВЕШТАЈ СА 36. СЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ПЛАНДИШТЕ УСВОЈЕН ДРУГИ РЕБАЛАНС БУЏЕТА

Данас (27.05.2020.) је одржана 36. седница Скупштине општине Пландиште. На дневном реду седнице којом је председавао Ендре Сабо, председник СО Пландиште биле су укупно 4 тачке. Одборници су прво разматрати и усвојили Одлуку о изменама и допунама Одлуке о буџету општине Пландиште за 2020. годину (Други допунски буџет). Известилац по овој тачки је рекао да је до измене дошло због прилива средстава на одређеним апропријацијама где је у време планирања буџета планиран мањи износ средстава. Највећи прилив средстава, чак 40% био је из трансфера које Општина добија са виших нивоа власти, из Покрајине и Републике. Овом Одлуком износ буџета од 649.123.898,00 динара замењује се новим износом од 663.182.464,00 динара. Другим ребалансом је измедју осталог планирана изградња капеле у Маргити, Доградња и реконструкција месног гробља у Пландишту, прва фаза и Радови на санацији чворишта на водоводној  мрежи у Хајдучици.

Одборници су на 36. седници СО Пландиште једногласно донели и Одлуку о улагању непокретности у јавној својини општине Пландиште и повећању основног капитала Јавног предузећа „Полет“ Пландиште. Известилац по овој тачки је рекао да је разлог за доношење ове Одлуке је повећање основног капитала Јавног предузећа „Полет“ Пландиште и удела Општине Пландиште као оснивача. Основни капитал је увећан ненеовчаним улагањем. Након тога, донета је Одлука о измени Оснивачког акта Јавног предузећа „Полет“ Пландиште због повећања основног капитала ЈП „Полет“ Пландиште који сада износи 37 милиона динара.

Последња тачка била су Одборничка питања

Седници су присуствовали и Јован Репац и Горан Доневски, председник Општине и заменик председника.