ИЗВЕШТАЈ СА 61. СЕДНИЦЕ ОПШТИНСКОГ ВЕЋА

УСВОЈН ПЛАН ЈАВНИХ НАБАВКИ ЗА 2018. ГОДИНУ

Прва седница Општинског већа општине Пландиште у овој години,  у 61. сазиву,  одржана је у среду, 17.01.2018. године. Седницом је председавао председник општине Пландште, Јован Репац који је, пре почетка седнице  тражио допуну дневног реда са једном тачком.

После усвајања записника са  претпоследње  седнице,  већници су  прво утврдили Предлог Одлуке о измени Одлуке о организацији Општинске управе Општине Пландиште а затим и Предлог Одлуке о правцу пружања државних путева који пролазе кроз насеља на територији Општини Пландиште. Утврђен је и Предлог Решења о измени Решења о образовању и именовању Савета за безбедност Општине Пландиште. У вези са овом тачком је речено да је до измене дошло због новоз Закона о основама система образовања и васпитања. У новом саставу Савету су сада сви директори основних школа, просветни инспектори и директор Предшколске установе као и руководилац интерног тима за заштиту жртава насиља и насиља у партнерским односима у Центру за социјални рад Пландиште.

Након тога усвојен је Предлог Закључка о усвајању Плана јавних набавки за 2018. годину. У оквиру ове тачке дневног реда је речено да се предлаже  План јавних набавки за 2018. годину који се састоји од укупно  43 јавне набавке  добара, услуга и радова у укупном износу од 105.830.650 динара. Добра сачињавају 7 јавних набавки што укупно износи 22.080.00 динара, услуге 23 јавне набавке што укупно износи 35.107.320 динара и радови 13 јавних набавки што укупно износи 48.643.330 динара.

Већници су уусвојили и План јавних набавки за 2018. годину на које се не примењује ЗЈН који се састоји од укупно 33 набавке добара, услуга и радова у укупном износу од 13.650.000 динара. Добра сачињавају 13  набавки што укупно износи 4.610.000 динара, услуге 13  набавки што укупно износи 6.010.000 динара и радови 7 набавки што укупно износи 3.030.000 динара.

На 61. Седници Општинског већа, усвојени су  Извештај о коришћењу средстава буџетског фонда у 2017. години – средстава за финансирање унапређења безбедности саобраћаја на путевима на територији општине Пландиште, Програм коришћења средстава за финансирање унапређења безбедности саобраћаја на путевима на територији општине Пландиште за 2018. Године и Решење о образовању Савета за безбедност саобраћаја Општине Пландиште.

Већници су разматрати и усвојили и Правилника о додели једнократне помоћи у натури у Општини Пландиште који предвиђа могућност да у току једне календарске године корисник највише три пута добије помоћ, у колико испуњава и остале услове. Усвојено је и Решење о именовању Комисије за доделу једнократне помоћи у натури у општини Пландиште као и Правилник о измени Правилника о одобравању и финансирању програма у области спорта којима се задовољавају потребе и интереси грађана у Општини Пландиште  и Решења о утврђивању коефицијената за обрачун плате начелнику Општинске управе Општине Пландиште.

На последњој, 61. седници Општинског већа донето је Решење о одобравању средстава Центру за социјални рад Пландиште за финансирање одређеног броја радника, Решење о одобравању средстава Дому здравља „1. октобар“ Пландиште за финансирање одређеног броја радника и Решење о одобравању средстава за рефундацију трошкова боравка трећег и четвртог детета у Предшколској установи „Срећно детињство“ Пландиште која остаје на нивоу прошлогодишње, у износу од 4.000,00 динара месечно по детету.

Претпоследња и последња тачка су захтеви и молбе грађана, удружења и других правних лица  а након тога и  текућа питања.