НАЈАВА 138. СЕДНИЦЕ ОПШТИНСКОГ ВЕЋА ОПШТИНЕ ПЛАНДИШТЕ

Нова, 138 седница Општинског већа општине Пландиште заказана је за петак, 14.02.2020. године. За дневни ред предстојеће седнице предложено је 13 тачака.

Прва тачка коју ће већници разматрати je и утврђивати је Предлога Одлуке о изменама и допунама Одлуке о буџету општине Пландиште за 2020. годину (Први допунски буџет). Након тога следе: Утврђивање Предлога Одлуке о изменама и допунама Одлуке о социјалној заштити, па Предлог закључка о доношењу Програма унапређења социјалне заштите у општини Пландиште за 2020. годину, утврђивање Предлога Програма отуђења грађевинског земљишта у јавној својини општине Пландиште за 2020. годину, Предлога Програма коришћења средстава од наплате накнаде за коришћење минералних сировина на подручју општине Пландиште за 2020. годину, Предлога Решења о давању сагласности на усаглашавање капитала предузећа „Јавног предузећа“ Полет“ Пландиште. Већници ће разматрати и Финансисјски план Историјског архива Бела Црква за 2020. годину а након тога ће утврђивати предлог Решења о давању сагласности на Финансијски план, Извештај о раду Савета за здравље општине Пландиште за период јануар-децембар 2019. године и давање мишљења на Извештај, и Извештај о имплементацији Плана јавног здравља општине Пландиште за 2019. године и давање мишљења на Извештај. На дневном реду предстојеће седнице су и предлози Решења о усвајању Локалног акционог плана запошљавања општине Пландиште за 2020. годину и Решења о давању сагласности на Извештај о раду интерресорне комисије за процену потребе за додатном образовном, здравственом и социјалном подршком детету, ученику и одраслом за 2019. годину.

Претпоследња и последња тачка дневног реда су захтеви физичких и правних лица и текућа питања