Почетак школске године носи са собом и повећан ризик од страдања деце у саобраћају.

У циљу превенције и едукације и ове године Агенција за безбедност саобраћаја сваком ђаку прваку поклања бесплатну књигу „Пажљивкова правила у саобраћају“ .

Ове године, председник општине Пландиште, Јован Репац и заменик председника, Горан Доневски  посетили су ђаке прваке у три основне школе на територији општине Пландиште, како би им поделио илустровани приручник Агенције за безбедност саобраћаја „Пажљивкова правила у саобраћају“ и флуоресцентни прслук.

Предеседник општине је у разговору са првацима, истакао да морају да знају што могу да ураде да буду потпуно сигурни када се превозе као путници аутомобилима, када су на улици, на путу од куће до школе и у свим другим ситуацијама, али и да полицајцима могу увек да се обрате, јер се они старају о њиховог безбедности и сигурности.