Dana, 15.01.2020. godine u Opštinskoj upravi opštine Plandište počela je realizacija projekta „Upravljanje ljudskim resursima u lokalnoj samoupravi – II faza“ koji finansiraju Evropska unija i Savet Evrope, a sprovodi Savet Evrope u saradnji sa Ministarstvom državne uprave i lokalne samouprave (MDULS) i Stalnom konferencijom gradova i opština (SKGO) .

Istog dana je obrazovana Radna grupa koja će u narednih 12 meseci učestvovati u svim aktivnostima koje će imati za cilj unapređenje funkcije upravljanja ljudskim resursima.

Paket podrške je od velikog značaja. Aktivnosti na projektu značajno će doprineti unapređenju procesa upravljanja ljudskim resursima i uspostavljanju sistema za stručno usavršavanje zaposlenih u opštini, i na taj način podići će kapacitet lokalne samouprave za pružanje kvalitetnih usluga građanima.