Za razmatranje pojedinih pitanja iz nadležnosti Skupštine, predlaganje akata i odluka, sagledavanje stanja u određenim oblastima i davanje mišljenja na predloge akata koje donosi Skupština, obrazuju se radna tela.

Radna tela Skupštine opštine Plandište su:

 

KOMISIJE

KOMISIJA ZA DRUŠTVENE DELATNOSTI

  1. Anđelko Mišeljić – predsednik Komisije
  2. Olina Rodić – član Komisije
  3. Mirjan Grbić – član Komisije
  4. Milorad Pupavac – član Komisije
  5. Željko Cesnak – član Komisije

 

KOMISIJA ZA FINANSIJE, URBANIZAM, STAMBENO-KOMUNALNE DELATNOSTI I ZAŠTITU ŽIVOTNE SREDINE

  1. Snežana Malijar – predsednik Komisije
  2. Branko Rodić – član Komisije
  3. Biljana Roknić- član Komisije
  4. Zoran Nedimović – član Komisije
  5. Milorad Kovačević – član Komisije

 

KOMISIJA ZA PREDSTAVKE I ŽALBE

  1. Dušan Ćurčić – predsednik Komisije
  2. Jovan Rončević – član Komisije
  3. Erne Silađi – član Komisije
  4. Siniša Stanojkovski – član Komisije
  5. Jožef Huska – član Komisije

 

MANDATNO IMUNITETNA KOMISIJA

  1. Željko Jakovović – predsednik Komisije
  2. Mladen Vujović – član Komisije
  3. Strahinja Brekić – član Komisije
  4. Bosiljka Mandić – član Komisije
  5. Radovan Veljković – član Komisije

 

KOMISIJA ZA KADROVSKA, ADMINISTRATIVNA PITANJA I RADNE ODNOSE

  1. Ana-Marija Pinter – predsednik Komisije
  2. Rade Surla – zamenik predsednika Komisije
  3. Gorica Stefanović – član Komisije
  4. Slađana Muškinja – član Komisije
  5. Magdalena Tošić – član Komisije

 

KOMISIJE ZA SPROVOĐENJE POSTUPKA JAVNOG NADMETANJA ZA DAVANJE U ZAKUP POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U DRŽAVNOJ SVOJINI

  1. Svetlana Lazarević – predsednik Komisije
  2. Aleksandra Odavić Mak – zamenik predsednika Komisije
  3. Milan Trkulja – član Komisije
  4. Zoran Brdar – član Komisije
  5. Miroslav Petrović – član Komisije
  6. Ljubomir Stefanović – član Komisije
  7. Aleksandar Veličkovski – član Komisije
  8. Mirjan Grbić – član Komisije
  9. Zoran Petković – član Komisije

 

 

KOMISIJA ZA IZRADU GODIŠNJEG PROGRAMA ZAŠTITE, UREĐENJA I KORIŠĆENJA POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA U OPŠTINI PLANDIŠTE

  1. Zoran Majkić – predsednik Komisije,
  2. Ilija Selaković – član Komisije
  3. Dragoslav Avramović – član Komisije
  4. Zoran Brdar – član Komisije
  5. Dragan Cvetanovski – član Komisije
  6. Igor Đorđevski – član Komisije
  7. Ljiljana Kunevski – član Komisije

 

KOMISIJA ZA SPROVOĐENJE KONKURSA ZA IZBOR DIREKTORA JAVNOG PREDUZEĆA

  1. Igor Đorđevski – predsednik Komisije
  2. Rade Surla – član Komisije
  3. Branko Rodić – član Komisije
  4. Branka Pantić – član Komisije
  5. Gorica Stefanović – član Komisije

 

KOMISIJA ZA PLANOVE

  1. Milan Rosić – predsednik Komisije
  2. Violeta Marković Dragin – zamenik predsednika Komisije
  3. Petar Jovanov  – član Komisije
  4. Marijana Obradović – član Komisije
  5. Kosa Nikolić – član i sekretar Komisije

 

KOMISIJA ZA MESNE ZAJEDNICE

  1. Dušan Vezmar – predsednik Komisije
  2. Olina Rodić – zamenik predsednika Komisije
  3. Ana Marija Pinter – član Komisije
  4. Jagoda Banjanin – član Komisije
  5. Zoran Knežević – član Komisije
  6. Sava Savkov – član Komisije
  7. Marko Župunski – član Komisije

 

KOMISIJE ZA SPROVOĐENJE IZBORA ZA ČLANOVE SAVETA MESNIH ZAJEDNICA

1. Igor Đorđevski, dipl. pravnik iz Plandišta, predsednik Izborne komisije
– Strahinja Brekić, dipl. pravnik iz Plandišta, zamenik predsednika Izborne komisije

2. Lenuca Bogdanović iz Margite, član Izborne komisije
– Dragana Mandić iz Plandišta, zamenik člana Izborne komisije

3. Svetlana Tadić iz Plandišta, član Izborne komisije
-Vesna Stojanovski iz Hajdučice, zamenik člana Izborne komisije

4.  Zoran Brdar iz Plandišta, član Izborne komisije
– Dragoslav Avramović iz Plandišta, zamenik člana Izborne komisije

5. Dušica Čabilovski iz Plandišta, član Izborne komisije
– Jožef Boroš iz Plandišta, zamenik člana Izborne komisije

 

Sekretar i zamenik sekretara Izborne komisije

  • Magdalena Tošić, dipl. pravnik iz Plandišta, sekretar Izborne komisije.
  • Šara Šoš, dipl. pravnik iz Jermenovca, zamenik sekretara Izborne komisije.

 

DRUGOSTEPENA IZBORNA KOMISIJA ZA SPROVOĐENJE IZBORA ZA ČLANOVE SAVETA MESNIH ZAJEDNICA NA TERITORIJI OPŠTINE PLANDIŠTE

  1. Snežana Jovanović – predsednik Drugostepene izborne komisije,
  2. Biserka Škorić – član Drugostepene izborne komisije,
  3. Jelena Leontijević – član Drugostepene izborne komisije,
  4. Dijana Madžovski – član Drugostepene izborne komisije,
  5. Tatjana Šipka – član Drugostepene izborne komisije.

 

OPŠTINSKA IZBORNA KOMISIJA

Predsednik komisije:

  • Igor Đorđevski, dipl. pravnik iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA POBEĐUJE

Zamenik predsednika komisije:

  • Magdalena Tošić, dipl. pravnik iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA POBEĐUJE

 

Članovi i zamenici članova:

1. Aleksandar Veličkovski iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA POBEĐUJE – član

  • Nataša Bajić iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA POBEĐUJE – zamenik člana

2. Dragan Cvetanovski iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA POBEĐUJE – član

  • Vojislav Ćurčić iz Miletićeva, na predlog Odborničke grupe ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA POBEĐUJE – zamenik člana

3. Gordana Maričić iz Hajdučice, na predlog Odborničke grupe GG Mi možemo – Zoran Vorkapić – član

  • Goran Čavić iz Velike Grede, na predlog Odborničke grupe GG Mi možemo – Zoran Vorkapić- zamenik člana

4. Slađana Muškinja iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe GG Mi možemo – Zoran Vorkapić – član

  • Biserka Popović iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe GG Mi možemo – Zoran Vorkapić- zamenik člana

5. Momir Grijaković iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe Socijalističke partije Srbije – član

  • Marina Kocić iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe Socijalističke partije Srbije- zamenik člana

6. Ervin Halas iz Jermenovaca, na predlog Odborničke grupe LSV-LDP – član

  • Dragan Marković iz Plandišta, na predlog Odborničke grupe LSV-LDP- zamenik člana

 

Sekretar i zamenik sekretara Opštinske izborne komisije:

  • Rade Surla, dipl. pravnik, za sekretara
  • Miloš Manojlović, dipl. pravnik, za zamenika sekretara
ODBORI

ODBOR ZA INFORMISANJE

1. Nadežda Milanović – predsednik Odbora
2. Dragi Urošević – član Odbora
3. Nikolina Jakovović – član Odbora
4. Vladimir Huđec – član Odbora
5. Jelena Leontijević – član Odbora

SAVETI

 

SAVET ZA PRAĆENJE PRIMENE ETIČKOG KODEKSA PONAŠANJA FUNKCIONERA OPŠTINE PLANDIŠTE

  1. Slađana Mijailović – predsednik Saveta
  2. Dušan Vezmar – član Saveta
  3. Mišo Hrutka – član Saveta
  4. Dragana Leontijević – član Saveta
  5. Jadranka Borojević – član Saveta

 

SAVET ZA MLADE OPŠTINE PLANDIŠTE

  1. Dejan BorisavLjević – predsednik Saveta
  2. Nikolina Jakovović – član Saveta
  3. Stefan Santo- član Saveta
  4. Aleksandar Jančić – član Saveta
  5. Dušan Ćuk- član Saveta

 

SAVET ZA RODNU RAVNOPRAVNOST OPŠTINE PLANDIŠTE

  1. Zoran Petković – predsednik Saveta
  2. Venetu Kornja – član Saveta
  3. Mirko Đekić – član Saveta
  4. Nataša Bajić – član Saveta
  5. Slavica Bakić – član Saveta

 

SAVET ZA ZAPOŠLJAVANJE OPŠTINE PLANDIŠTE

Članova Lokalnog saveta za zapošljavanje su:

  1. Ljubomir Rakić – predsednik Saveta
  2. Sonja Radakov Grabež – član Saveta
  3. Dragan Cvetanovski – član Saveta
  4. Dušica Beljin – član Saveta
  5. Ljiljana Ljujić – član Saveta

 

Zamenici članova Lokalnog saveta za zapošljavanje su:

  1. Perica Surla – zamenik predsednika Saveta
  2. Elena Latković – zamenik člana Saveta
  3. Vesna Dimitrovski – zamenik člana Saveta
  4. Zoran Malbaša – zamenik člana Saveta
  5. Mirjana Manojlović – zamenik člana Saveta

 

SAVET ZA RAZVOJ I ZAŠTITU LOKALNE SAMOUPRAVE OPŠTINE PLANDIŠTE

  1. Vesna Jaćović – predsednik Saveta
  2. Ljubomir Rakić – član Saveta
  3. Vitomir Popov – član Saveta
  4. Milorad Ćirić – član Saveta
  5. Miša Dudovski – član Saveta
  6. Gorana Đorđević – član Saveta
  7. Milan Mijailović – član Saveta

 

SAVET ZA ZDRAVLJE

  1. Goran Donevski, zamenik predsednika Opštine Plandište, predsednik Saveta
  2. Biserka Škorić, predstavnica Doma zdravlja ,,1. oktobar” Plandište, zamenica predsednika Saveta
  3. Ana Marija Pinter, odbornica u Skupštini opštine Plandište, član Saveta
  4. Nataša Borojević, zadužena za zaštitu životne sredine u Opštinskoj upravi Plandište, član Saveta
  5. Dr Aleksandra Perović, specijalista socijalne medicine, stručno lice ispred Zavoda za javno zdravlje Pančevo, član Saveta
  6. Valentina Angelov-Lukenić iz Plandišta, predstavnica Republičkog fonda za zdravstveno osiguranje Filijale za Južnobanatski okrug, Ispostave zdravstvenog osiguranja Plandište, član Saveta
  7. Vera Milanov, predstavnica Društva za borbu protiv šećerne bolesti – udruženja iz reda pacijenata, član Saveta

 

SAVET ZA BEZBEDNOST OPŠTINE PLANDIŠTE

  1. Jovan Repac – predsednik Saveta
  2. Endre Sabo- zamenik predsednika Saveta
  3. Goran Donevski – član Saveta
  4. Bojan Biserčić – član Saveta
  5. Vladimir Malijar – član Saveta
  6. Dr Drago Božić- član Saveta
  7. Đurđevka Tafra – član Saveta
  8. Sava Divljakov – član Saveta
  9. Višnja Manojlović  – član Saveta
  10. Miroslav Maričić  – član Saveta
  11. Lia Skumpija  – član Saveta
  12. Tatjana Đorđijevski  – član Saveta
  13. Mirjana Manojlović  – član Saveta
  14. Svetlana Lazarević – član Saveta
  15. Zoran Brdar – koordinator Saveta

 

SAVET ZA MEĐUNACIONALNE ODNOSE OPŠTINE PLANDIŠTE

Po predlogu Komisije za kadrovska, administrativna pitanja i radne odnose Skupštine opštine Plandište, a na inicijativu Opštinskog veća Opštine Plandište:

  1. Slavica Cvetićanin – član Saveta
  2. Zoran Brdar – zamenik člana Saveta

 

Po predlogu Nacionalnog saveta makedonske nacionalne manjine:

  1. Boro Kostadinovski – član Saveta
  2. Vesna Stojanovski – zamenik člana Saveta

 

Po predlogu Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine:

  1. Robert Moric – član Saveta
  2. Kristina Jonaš-Deak – zamenik člana Saveta

 

Po predlogu Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine:

  1. Milucu Tapalaga – član Saveta
  2. Dimitrije Pasula – zamenik člana Saveta

 

Po predlogu Nacionalnog saveta slovačke nacionalne manjine:

  1. Željko Cesnak – član Saveta
  2. Miroslav Hraško  – zamenik člana Saveta

 

Po predlogu Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine:

  1. Jon Živa – član Saveta
  2. Milorad Stojkov – zamenik člana Saveta

 

Predsednik Saveta za međunacionalne odnose je: Slavica Cvetićanin

Zamenik predsednika Saveta za međunacionalne odnose je: Robert Moric

 

SAVET RODITELJA OPŠTINE PLANDIŠTE

Predstavnici Saveta roditelja Osnovne škole „Dositej Obradović“ iz Plandišta:

  1. Vedrana Krstić Milivojević iz Plandišta,  član Saveta
  2. Jelena Sekulić iz Plandišta, zamenik člana Saveta

 

Predstavnici Saveta roditelja Osnovne škole „Jovan Sterija Popović“ iz Velike Grede:

  1. Olivo Denisa iz Velike Grede, član Saveta
  2. Nataša Švonja iz Banatskog Sokolca, zamenik člana Saveta

 

Predstavnici Saveta roditelja Osnovne škole „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Hajdučice:

  1. Tatiana Nemet iz Hajdučice, član Saveta
  2. Danijela Živojinov iz Starog Leca, zamenik člana Saveta

 

Predstavnici Saveta roditelja Predškolske ustanove „Srećno detinjstvo“ iz Plandišta:

 

  1. Kolevski Dijana iz Plandišta, član Saveta
  2. Dragan Bjeljac iz Plandišta, zamenik člana Saveta

 

LOKALNI ANTIKORUPCIJSKI SAVET

 

  1. Dragan Cvetanovski, član Saveta
  2. Nataša Veličkovski, član Saveta
  3. Mirjan Grbić, član Saveta
Štab

ŠTAB ZA VANREDNE SITUACIJE OPŠTINE PLANDIŠTE

 

1. Jovan Repac – komandant Štaba po položaju

2. Goran Donevski – zamenik komandanta Štaba po položaju

3. Vladimir Malijar – član Štaba po položaju

4. Aleksandra Odavić Mak – član Štaba po položaju

5. Bojan Biserčić – član Štaba po položaju

6. Dejan Velevski – član Štaba po položaju

7. Major Slobodan Krstić – član Štaba po položaju

8. Milan Selaković – član Štaba po položaju

9. Dr Drago Božić- član Štaba po položaju

10. Đurđevka Tafra – član Štaba po položaju

11. Rade Mitrovski – član Štaba po položaju

12. Sava Savkov – član Štaba po položaju

13. Miloš Manojlović – član Štaba po položaju

14. Dragoslav Avramović – član Štaba za tehničku podršku