Javni poziv nezaposlenim licima za učešće u obukama i obavljanju radne prakse u projektu „Radnom praksom do novih radnih mesta u Južnom Banatu“

Na osnovu Statuta opštine Plandište („Službeni list opštine Plandište“, br. 016/2008, 17/2012 i 3/2015), Ugovora o realizaciji projekta „Radnom praksom do novih radnih mesta u Južnom Banatu“ br. 401-01-27/2015-04 koji je zaključen između grada Pančeva i Ministarstva omladine i sporta Vlade Republike Srbije i Odluke o izmenama i dopunama Odluke o budžetu opštine Plandište za 2015. godinu, broj: 400-61/2015-I od 17.06.2015. godine, Predsednik opštine Plandište raspisuje Javni poziv nezaposlenim licima za učešće u obukama i obavljanju radne prakse u okviru projekta Radnom praksom do novih radnih mesta u Južnom Banatu“.

Opština Plandište, kao partner na projektu „Radnom praksom do novih radnih mesta u Južnom Banatu, u saradnji sa Gradom Pančevom, Opštinom Kovačica i „Regionalnim centrom za društveno-ekonomski razvoj – Banat“ doo Zrenjanin, realizuje projekat pod nazivom:Radnom praksom do novih radnih mesta u Južnom Banatu(u daljem tekstu: Projekat), finansiran od strane Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije. Projekat se realizuje sa ciljem smanjenja dugoročne nezaposlenosti i povećanja zapošljivosti mladih u Južnom Banatu.

Na javni poziv se mogu javiti nezaposlena, mlada lica do 30 godina starosti, koja su državljani Republike Srbije, imaju prebivalište na teritoriji opštine Plandište i koja se nalaze na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje u statusu nezaposlenih lica.

Odabrana lica učestvovaće u:

1. teorijskoj obuci iz oblasti zanatstva, poljoprivrede i inovativnog preduzetništva (za 20 nezaposlenih mladih lica),  i

2. tromesečnoj radnoj praksi  kod odabranih poslodavaca (za 10 lica od ukupno 20 koja su predhodno uspešno završila teorijsku obuku)

Prijava za učešće nezaposlenih lica preuzima se na sajtu www.plandiste-opstina.rs, a sve dodatne informacije mogu se dobiti u Kancelariji za lokalno ekonomski razvoj i Kancelariji za mlade opštine Plandište, tel: 013/861-033, 013/862-335, ili i-mejl: rade.surla@plandiste-opstina.rs .

Prijave se dostavljaju (poštom ili lično) na sledeću adresu: Uslužni centar Opštinske uprave opštine Plandište (PISARNICA), Vojvode Putnika 38, 26360 Plandište, sa naznakom: „Javni poziv nezaposlenim licima za učešće u obukama i obavljanju radne prakse  u okviru projekta Radnom praksom do novih radnih mesta u Južnom Banatu.

Rok za podnošenje prijava je 22.07.2015. godine.

Nepotpune, neblagovremene i nejasne prijave neće se uzimati u razmatranje.

Kompletan tekst Javnog poziva možete pogledati ovde.

Prijavni formular za poslodavce za učešće na Javnom pozivu možete preuzeti ovde.