Početna
Zvanična prezentacija opštine Plandište
Početna _Projekti _„SAT ZA NAŠU PLANETU”

„SAT ZA NAŠU PLANETU”

Štampajte 23.03.2017.

WWF Vas poziva da se i ove godine pridružite akciji „SAT ZA NAŠU PLANETU” u subotu, 25. marta 2017. godine u 20:30 časova po lokalnom vremenu.   „Sat za našu planetu” je globalna akcija u koju se uključuju pojedinci, organizacije, institucije i biznisi sa zajedničkim ciljem – slanje snažne poruke da je moguće nešto preduzeti protiv klimatskih promena i da je moguće promeniti svoje svakodnevne navike za dobrobit planete i samih nas koji na njoj živimo (više informacija na  wwf.rs i earthhour.org).  Počevši od 2009. godine kada je akcija prvi put organizovana u Srbiji, broj gradova i opština koje podržavaju akciju neprestano raste. Globalnoj akciji se 2016. godine u Srbiji pridružilo 85 gradova i opština, a na globalnom nivou skoro 7000 gradova iz 178 zemalja iz svih krajeva sveta.  Akciju ove godine podržava Ministarstvo poljoprivrede i zaštite životne sredine, Pokrajinski sekretarijat za urbanizam i zaštitu životne sredine, Gradska uprava Grada Beograda – Sekretarijat za zaštitu životne sredine, Gradska uprava Novog Sada, kao i brojne organizacije civilnog društva i kompanije, tako da verujemo da će akcija „Sat za našu planetu 2017” biti još uspešnija od prethodnih. Osnovne informacije o WWF-u.

Kategorije:Projekti