Početna
Početna _Projekti _U Plandištu otvoren Klub za traženje posla

U Plandištu otvoren Klub za traženje posla

Štampajte 13.09.2016.

U ponedeljak, 12. septembra, zamenik predsednika opštine Plandište, Goran Donevski, svečano je otvorio Klub za traženje posla.  Ispred lokane samouprave, otvaranju je prisustvovala i Tatjana Đorđijevski, pomoćnica predsednika opštine Plandište za finansije. Klub za traženje posla predstavlja projekat finansiran od strane EU, koji realizuje NSZ Vršac – ispostava Plandište. Opština Plandište kao partner obezbedila je prostor gde je Klub smešten. Prostorije Kluba nalaze se u ulici Hajduk Veljka 5. (nova zgrada – lamela). Savetnik za zapošljavanje u Klubu, Dejan Borisavljević, naglasio je da Klub priprema nezaposlene da na najbolji način odgovore zahtevima poslodavaca.

Kada nezaposleni u potpunosti sagledaju svoje sposobnosti i sklonosti, spremni su da izaberu odgovarajuće zanimanje. Nezaposleni u Klubu usvajaju osnove poslovne komunikacije, uviđaju značaj timskog rada, posvećenosti poslu i lojalnosti. Polaznici Kluba su najmotivisaniji i najodlučniji kandidati za rad u vašoj firmi, spremni da odgovore svim zahtevima modernog poslovanja.

Budite informisani, aktivni i sigurni u sebe

Klub će vam omogućiti:

•    informacije o ponudi slobodnih poslova

•    kontakt s poslodavcima

•    da postanete aktivan tražilac zaposlenja (komunikativni, profesionalni, motivisani)

O obuci

•    Nisko kvalifikovana lica (lica sa završenim I stepenom) obuka traje 5 dana, a Klub mogu da koriste nedelju dana i uz pomoć savetnika traže posao

•    Za lica od III do VII stepena stručne spreme obuka traje 10 dana a Klub mogu da koriste dve nedelje dana i uz pomoć savetnika traže posao

•    Individualni i grupni rad.

Plan obuke

•    Kako se predstaviti poslodavcu i napisati biografiju (CV)

•    Aktivna potraga za poslom putem interneta i oglasa u štampi

•    Prijava na oglase i konkurse i zakazivanje razgovora sa poslodavcem

•   Razmena informacija sa ostalim članovima Kluba, beleženje rezultata u radnoj svesci koja sadrži i teorijske smernice

•    Rad nadgleda i usmerava savetnik u Klubu za traženje posla, stručno lice iz NSZ.

Prvi korak

•    Obratite se svom savetniku za zapošljavanje, koji će vam objasniti kako da postanete član Kluba za traženje posla.

Svaki treći polaznik KLUBA pronašao je posao!

Kategorije:Projekti