Početna
Početna _Razno, Vesti _IZVEŠTAJ 102. SEDNICE OPŠTINSKOG VEĆA OPŠTINE PLANDIŠTE

IZVEŠTAJ 102. SEDNICE OPŠTINSKOG VEĆA OPŠTINE PLANDIŠTE

Štampajte 23.09.2015.

Poslednja, 102. sednica Opštinskog veća opštine Plandište održana je u ponedeljak, 21.09.2015. godine. Na dnevnom redu 102. sednice Opštinskog veća bilo je ukupno 5 tačaka. Nakon usvajanja zapisnika sa 100. i 101. sednice, većnici su razmatrali Predlog Rešenja o davanju saglasnosti na Plan upravljanja Spomenikom prirode “Park dvorca Jagodić” koji je pozitivno ocenio i Pokrajinski zavod za zaštitu prirode.

Zavod je konstatovao da su sve planske aktivnosti i radovi u funkciji zaštite i očuvanja zaštićenog područja. U okviru ove tačke, rečeno je da, saglasno sa planiranim aktivnostima i zadacima koje treba da izvrši Upravljač Spomenikom prirode „Park dvorca Jagodić“ u okviru plana upravljanja za period 2015 – 2025 godina, procenjeno je da su neophodna finansijska sredstva u iznosu od 12.255.000,00 dinara. Planirane grupe radova sa troškovima su: čuvanje i obeležavanje, izrada projekata, planskih akata i programa, uređenje, prezentacija i popularizacija i realizacija projekata, programa i studija. Većnici su na poslednjoj sednici Veća razmatrali i Predlog Zaključka o usvajanju Sedme izmene i dopune Plana javnih nabavki za 2015. godinu, između ostalog zbog usaglašavanja sa odredbama izmenjenog Zakona o javnim nabavkama, kao i zbog bespovratnih novčanih sredstava dobijenih od APV po osnovu dva ugovora. Zbog svih izmena, menja se ukupna vrednost Plana javnih nabavki za 2015. godinu i iznos od “90.345.121,00” zamenjuje se iznosom od “87.318.802,00” dinara bez PDV-a. Pretposlednja i poslednja tačka dnevnog reda 102. sednice Opštinskog veća bili su zahtevi i molbe građana, udruženja i drugih pravnih lica i tekuća pitanja.

Kategorije:Razno, Vesti