Obaveštenje o javnom uvidu, javnoj prezentaciji i javnoj raspravi studije o proceni uticaja zatečenog stanja na životnu sredinu

Obaveštava se javnost da je dana 23.07.2014. godine podnet zahtev za davanje saglasnosti na studiju o proceni uticaja na životnu sredinu, Projekta „Farme brojlera“ čija realizacija se odvija na kat. parc. br 1702 KO Hajdučica, opština Plandište nosioca projekta „Hajdučica“ AD, Valentova 1, Hajdučica.

Saglasno članu 20.stav 1 i 2 Zakona o proceni uticaja na životnu sredinu ovaj organ će obezbediti JAVNI UVID u predmetnu studiju o proceni uticaja u prostorijama Opštinske uprave Plandište, u kancelariji br. 6, u periodu  od  31.07.2014. godine do 19.08.2014. godine, svakog radnog dana od 10 do 14 časova.

U skladu sa članom 6. Pravilnika o postupku javnog uvida, prezentaciji i javnoj raspravi o studiji o proceni uticaja na životnu sredinu («Službeni glasnik RS» broj 69/05) zainteresovani organi, organizacije i javnost, za vreme trajanja javnog uvida mogu podneti primedbe i mišljenja na studiju o proceni uticaja u pisanom obliku Opštinskoj upravi Plandište.

Javna rasprava biće održana u prostorijama Opštinske uprave, dana 20.08.2014.godine u vremenu od 12.00-14.00 časova.