Potpisivanje ugovora o dodeli novčanih sredstava civilnom sektoru

U ponedeljak, 11. Maja 2015.godine u sali Kulturno obrazovnog centra “Vuk  Karadžić” Plandište, Opština Plandište je potpisala  Ugovore o dodeli sredstava po osnovu konkursa za projekte, sa Verskim zajednicama i Udruženjima gradjana kojima su  odobrena sredstava. Ugovore je potpisao predsednik opštine, Milan Selaković, u prisustvu predsednika SO Plandište, Radeta Klašnje i zamenika predsednika opštine ujedno i predsednika Komisije za dodelu sredstava po projektu, Endrea Sabo.

Ove godine je potpisano 32 Ugovora sa udurženjima gradjana za koje iz budžeta opštine Plandište opredeljeno 4.600,00 dinaraiI 9 ugovora sa Verskim zajednicama za koje je budžetom opštine  odredjeno 5.000.000,00 dinara. Mi smo prepoznali u Uduženjima građanja, u civilnom sektoru, veliki potencijal koji treba da posluži i razvoju Opštine a i društvenom životu uopšte. Niko nije dobio onoliko novaca,koliko je tražio ali se nadamo da će ove godine uspeti daostvare svoje projekte, da ćemo imati lepše Plandište, čistije, sa dosta aktivnosti medju društvenim organizacijama- izjavio je predsednik Selaković povodom potisivanja Ugovora za finansiranje projekata civlinog sektora.