ДОНАЦИЈА ЕУ ЦЕНТРУ ЗА СОЦИЈАЛНИ РАД ПЛАНДИШТЕ

Центар за социјални рад општине Пландиште у понедељак, 20.01.2020. године званично је уручено возило комби за потребе превоза инвалидних лица (са колицима), марке ФИАТ. Возило је донација ЕУ у оквиру пројекта „Саградимо дом заједно“ који имплемнетира Канцеларија УН за пројектне активности УНОПС у Србији. Вредност донираног возила је 35.000 долара. На примопредаји возила и уручењу кључева новог комби возила за осове са инвалидитетом био је председник општине, Јован Репац и директорица Центра за социјални рад општине Пландиште, Ђурђевка Тафра. Они су захвалили донаторима на изузетно вредној донацији која ће много значити, пре свега корисницима, инвалидним особама које осим санитета Дома здравља, други превоз нису имале. Председник је захваљујући донаторима рекао да су најбитнији корисници да су они на првом месту и да је требало и раније да се набави овакво возило.

– Ми, као локална самоуправа израђујемо и рампе за особе са инвалидитетом, пред нову годину смо у општинској згради и у још једној згради урадили рампу за инвалидне особе. Данас смо добили комби од Европске уније у вредности од 35 хиљада евра по принципу, кључ у руке. Оно што је за похвалу јесте да смо у августу почели разговоре о добијању овог возила и за непуних 6 месеци ми га имамо у својој флоти. Председник општине је такође рекао да ће као општини са великим бројем старих и преко 300 инвалида возило много значити и нама и Центру за социјални рад за нову услугу коју ће пружати својим корисницима. Захваљујући Европској унији, у општини Пландиште је 10 ромских породица добило смештај, кров над главом. Такође захваљујући ЕУ, кроз пројекат прекограничне сарадње Румунија-Република Србија, општина Пландиште је добила и минибус за потребе деце. Пре месец и по дана посредством Општине, Дом здравља је добио ново санитетско возило, донацију од Гаспром Њефта и Винд парк Пландиште. Ми ћемо се трудити да и даље радимо пројекте и док буду људи добре воље, можемо да се надамо успешним пројектима.