Gosti iz Makedonije

KUD „Panče Pešev“

Već nekoliko godina u saradnji sa organizatorima, neko od učesnika festivala „Vršački venac“ gostuje i u Plandištu.  U nedelju 18. jula, u punoj sali Kulturnog centra održali su koncert KUD „Panče Pešev“ iz Kumanova i Ženska vokalna grupa KUD „8. oktomvri“ iz Krive Palanke. Gosti iz Makedonije su svojim izuzetno kvalitetnim i bogatim programom oduševili publiku koju su većinom sačinjavali Makedonci iz opštine Plandište čiji je znatan deo predaka došao baš iz Krive Palanke i okoline. Posle koncerta u prostorijama KOC Plandište održan je koktel, na kojem su sa dragim gostima izmenjeni prigodni pokloni.
Pokrovitelj koncerta bio je predsednik opštine Plandište  Zoran Vorkapić, a organizator Kulturno obrazovni centar „Vuk Karadžić“ iz Plandišta.

 

Scroll to Top