ИЗВЕШТАЈ СА 83. СЕДНИЦЕ ОПШТИНСКОГ ВЕЋА ОПШТИНЕ ПЛАНДИШТЕ УСВОЈЕН ИЗВЕШТАЈ О ИЗВРШЕЊУ БУЏЕТА ЗА ЈАНУАР-ЈУН 2018.

На 83. седници Општинског већа општине Пландиште која је одржана у среду, 22.08.2018. а којом је председавао председник општине Пландиште, Јован Репац, између осталог, већници су одлучивали и о усвајању Извештаја о извршењу Одлуке о буџету Општине Пландиште за 2018. годину. У оквиру ове тачке је речено да је Законом о буџетском систему прописана обавеза локалног органа управе надлежног за финансије да редовно прати извршење буџета и да најмање два пута годишње информише извршни орган локалне власти, од јануара до јуна, однсно од јануара до септембра у текућој години. Такође је речено да је буџет општине Пландште донет на основу смерница које су добијене од Министарства финансија. На основу датих смерница урађен је и Извештај о извршењу буџтеа општине Пландиште за период јануар-јун 2018. године. У ово периоду, заједно са средставима која су пренета из претходне буџетске године, оставрен је суфицит у износу од 8.254.422,69 динара.

Пре тога, већници су усвојили записник са 82. седнице Општинског већа Општине Пландиште већници а након тога је утврђен Предлог Одлуке о усвајању Стратегије развоја социјалне заштите Општине Пландиште за период 2019-2023. године. У овиру ове тачке речено је да је Стратегија израђена на принципу, са грађанином као централном фигуром и са најбољом и искреном жељом да се он осећа социјално заштићеним и егзистенцијално сигурним. Такође је речено да Стратегија осликава тренутно стање на плану социјалне заштите и указује на правце деловања којима се постојећи проблеми могу превазићи и у будућности анулирати. Трајни ефекти овог документа треба да буде смањење сиромаштва и обезбеђење ефикасније и боље заштите рањивих група деце, инвалиних и старијих особа, као и маргинализованих група грађана у општини Пландиште. Тиме ће се битно допринети изградњи солидарне, праведне локалне заједнице са једнаким сансама за све.

Већници су а последњој, 83. седници Већа разматрали и дали сагласност на Решења о давању сагласности на Предлог Правилника о финансирању трошкова сахране, Решење о давању сагласности на Правилник о опремању корисника приликом смештаја у установу социјалне заштите и/или на породични смештај као и Решења о давању сагласности на Правилник о остваривању права на једнократне помоћи. Са ова три Правилиника, како је известилац објаснио, ближе се одређује ко и по ком основу може даоствари право на ове врсте помоћи.

Претпоследња и последња тачка су захтеви и молбе грађана, удружења и других правних лица а након тога и  текућа питања.