НАЈАВА 22. СЕДНИЦЕ СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ ПЛАНДИШТЕ

НА ДНЕВНОМ РЕДУ ПРЕДЛОГ БУЏЕТА ЗА 2023.

Двадесетдруга (22) седница Скупштине општине Пландиште заказана је за петак 23. 12.2022. године.

За дневни ред предстојеће седнице предложено је 36 тачака. Одборници ће прво разматрати Предлог Одлуке о буџету општине Пландиште за 2023. годину са предлогом Кадровског плана а након тога и предлоге Одлуке о накнадама за коришћење јавних површина на територији општине Пландиште, предлог Плана детаљне регулације за изградњу трафостанице 110кВ/20кВ, Одлуке о Платама, додацима, накнадама и другим примањима изабрани, именованих и постављених лица у општине Пландиште, Одлуке о матичним подручјима на територији општине Пландиште.

Следе Предлог Решења о давању сагласности на Одлуку о ценама комуналних услуга, на Статут Народне библиотеке Пландиште и разматрање Програма рада и Финанасијског плана Народне библиотеке Пландиште за 2023. годину.

На дневном реду предстојеће седнице је разматрање Плана и програма рада и Финансијског плана КОЦ “Вук Караџић“ Пландиште за 2023. годину, разматрање Програма рада и Финансијског плана Дома здравља „1. Октобар“ Пландиште за 2023. годину и разматрање Програма рад и Финансијског плана центра за социјалкн и рад Пландиште за 2023. годину.

На 22 седници СО Пландиште разматраће се и Основе програмских активности и Финансијски план Црвеног крста Пландиште за 2023. годину а након тога и Програм рада за 2023. годину Историјског архива Бела Црква и  Финансијске планове све три опсновне школе у општини, ОШ “Доситеј Обрадовић“ Пландиште, ОШ “Јован Стерија Поповић“ Велика Греда и ОШ “Јован Јовановић Змај“ Хајдучица и Предшколске установе „Срећно детињство“ за 2023. годину.

Одборници ће затим  разматрати План рада и Финансијски план свих месних заједница општине Пландиште, за МЗ Банатски Соколац, МЗ Барице, МЗ Велика Греда, МЗ Дужине, МЗ Јерменовци, МЗ Купиник,  МЗ Маргита, МЗ Марковићево, МЗ Милетићево, МЗ Пландиште, МЗ Стари Лец и МЗ Хајдучица за 2023. годину.

Задњих пет тачака су разрешења, именованања директора Народне библиотеке Пландиште и Центра за социјални рад. Последња тачка је избор председника СО Пландиште.