ОБАВЕШТЕЊЕ О ДОНЕТОМ РЕШЕЊУ О ИЗДАВАЊУ ИНТЕГРИСАНЕ ДОЗВОЛЕ

На основу чл. 15. и 23. Закона о интегрисаном спречавању и контроли загађивања животне средине („Службени гласник РС“, број 135/04, 25/15 и 109/21) Општинска управа општине Пландиште

објављује

ОБАВЕШТЕЊЕ

О ДОНЕТОМ РЕШЕЊУ О ИЗДАВАЊУ ИНТЕГРИСАНЕ ДОЗВОЛЕ

Општинска управа општине Пландиште, на захтев оператера АД „Хајдучица“ Хајдучица, спровела је поступак у коме је донето решење о издавању интегрисане дозволе, регистарског броја 3, за рад постројења Фарме Хајдучица, катастарска парцела 1702 КО Хајдучица и обављање активности това бројлера. (број решења  501-1/2021-02-IV од  20.12.2021. године).

У поступку одлучивања о издавању интегрисане дозволе Општинска управа  је оценила да поднети захтев оператера садржи прописане податке и документацију, укључујући податке о карактеристикама постројења и могућим утицајима наведених активности на предметној локацији, предвиђеним и примењеним најбољим доступним техникама и мерама заштите животне средине, те посебно узела у обзир Извештај Техничке комисије са оценом услова утврђених у Нацрту интегрисане дозволе, у складу са законом.

Увид у решење о издавању интегрисане дозволе може се извршити у просторијама Општинске управе општине Пландиште, канцеларија број 14, сваког радног дана од 11-14 часова, у року од 15 дана од дана објављивања овог обавештења.