ПОЧЕЛА ЈЕ НОВА ШКОЛСКА ГОДИНА 2019/2020. ПРЕДСТАВНИЦИ ОПШТИНЕ УРУЧИЛИ ПОКЛОНЕ ПРВАЦИМА

Данас је звоно означило почетак нове школске године и у све три основне школе са територије општине Пландиште. Као и сваке године, најузбуђенији су били ђаци прваци. И ове године, Општина Пладниште је из буџета издвојила средства за поклон пакете ђацима првацима који су данас први пут сели у школске клупе. Свим првацима у општини Пландиште уручена је школска торба-ранац и основни прибор за наставу, попут бојица, свезака, пернице, пластелина. Горан Доневски, заменик председника Општине је уручио поклоне малишанима из ОШ “Доситеј Обрадовић” и школа у Маргити, Великом Гају, и Јерменовцима. Душан Ћурчић, помоћник председникa Општине, поклоне је уручио првацима из ОШ “Јован Стерија Поповић“ у Великој Греди и ОШ “Јован Јовановић Змај“ у Хајдучици и Старом Лецу.

У школској 2019/2020. у све три основне школе са територији општине Пландиште у први разред укупно је пошло 63 ђака, 32 девојчица и 31 дечак. Свим првацима Општина Пландиште жели срећан полазак у школу, добар успех и пуно добрих оцена.