ПОВОДОМ НАТО БОМБАРДОВАЊА 1999. ГОДИНЕ

ОДАТА ПОЧАСТ ХРАБРИМ ВОЈНИЦИМА

Данас, на дан обележавања 24 године од НАТО бомбардовања, као и свих година до сада, у организацији Удружења ратних војних инвалида општине Пландиште, полагањем венаца на спомен плоче, одата је почаст палим борцима за време бомбардовања Србије.

Венце су полижили делегација Општине Пландиште предвођена замеником председника општине Пландиште, Душаном Ћурчићем у чијем саставу су били и председник и заменик председника Скупштине општине Пландиште, Љубомир Ракић и Владан Младеновић и Горан Доневски, директор Центра за социјални рад и делегација Удружења ратних војних инвалида општине Пландиште коју су предводили Славко Русић и Јован Јованчевић, председник и потпредседник Удружења.

У центру Пландишта, на Тргу Саше Јоргована венци су положени на спомен плочу редовном војнику Саши Јорговану а у Великој Греди, Јовану Тепавцу, старијем воднику прве класе. Полагању венаца су присутвовали и чланови породице погинулих. Минутом ћутања, храбрим војницима одата је пошта.