У НАГРАДНОЈ ИГРИ „УЗМИ РАЧУН И ПОБЕДИ“ – ОПШТИНА ПЛАНДИШТЕ НА ТРЕЋЕМ МЕСТУ

Горан Доневски, заменик председника општине Пландиште јуче је у Влади Србије примио признање за допринос борби против сиве економије и награду – Wi-Fi зону са бесплатним интернетом за општину Пландиште чији су грађани по броју послатих фискалних рачуна и слипова били на трећем месту у наградној игри „Узми рачун и победи“. Бесплатну интернет зону за период од 15 месеци, општина Пландиште добија заједно са још 11 општина. Речено је да ће,након одабира локација, Телеком Србија поставити Wi-Fi зоне за највише 90 дана. Интернет преко „Wi-FI дрвета“ моћи ће да се користи у кругу од 150 метара и омогућава повезивање до 300 корисника, а опремљено је и прикључцима за пуњење мобилних телефона и ЛЕД осветљењем тако да ће представљати украс тргова или паркова.

На уручивању признања био је присутан и Предраг Ћулибрк, генерални директор Телекома који је заједно са НАЛЕД-ом (Националном алијансом за локални економски развој) подржао наградну игру кроз обезбеђивање дела награда и за грађане и за локалне самоуправе јер, како је речено сматрају да сузбијање сиве економије унапређује сигурност грађана и представља предуслов бољег животног стандарда. Иначе, „Wi-Fi дрво“ је производ домаће памети, инжењера и конструктора из Телекома и домаћих партнерских фирми.
Признања најактивнијим општинама уручио је државни секретар Министарства државне управе и локалне самоуправе Жељко Ожеговић који је истакао и да ће пет првопласираних добити по 20.000 евра у динарској противвредности које је издвојила Влада Србије за опремање или реконструкцију објекта од општег интереса попут школе, болнице, вртића или друге јавне установе. Који пројекат ће бити реализован одлучиће грађани гласањем путем општинског сајта или у општинској управи.

Горан Доневски, заменик председника општине Пландиште јуче је у Влади Србије примио признање за допринос борби против сиве економије и награду – Wi-Fi зону са бесплатним интернетом за општину Пландиште чији су грађани по броју послатих фискалних рачуна и слипова били на трећем месту у наградној игри „Узми рачун и победи“. Бесплатну интернет зону за период од 15 месеци, општина Пландиште добија заједно са још 11 општина. Речено је да ће,након одабира локација, Телеком Србија поставити Wi-Fi зоне за највише 90 дана. Интернет преко „Wi-Fi дрвета“ моћи ће да се користи у кругу од 150 метара и омогућава повезивање до 300 корисника, а опремљено је и прикључцима за пуњење мобилних телефона и ЛЕД осветљењем тако да ће представљати украс тргова или паркова.

На уручивању признања био је присутан и Предраг Ћулибрк, генерални директор Телекома који је заједно са НАЛЕД-ом (Националном алијансом за локални економски развој) подржао наградну игру кроз обезбеђивање дела награда и за грађане и за локалне самоуправе јер, како је речено сматрају да сузбијање сиве економије унапређује сигурност грађана и представља предуслов бољег животног стандарда. Иначе, „Wi-Fi  дрво“ је производ домаће памети, инжењера и конструктора из Телекома и домаћих партнерских фирми.

Оставите коментар