Дечија недеља од 5.10-12.10.2020

Поводом обележавања Дечије недеље која је почела у понедељак, 5.10. и траје до 12.10.2020. а ове године се одвија под слоганом ”Подељена срећа два пут је већа” руководство општине Пландиште, председника Општине, Јован Репац, председника СО Пландиште, Горан Доневски са својим заменицима, Душаном Ћурчићем и Владаном Младеновићем и већницом задуженом за образовање, Тањом Петровић, данас си у обишли све три основне школе са територије општине и предшколску установу.

За ученике све три школе, Доситеј Обрадовић Пландиште, Јован Стерија Поповић, Велика Греда и Јован Јовановић Змај, Хајдучица са подручним одељенима, за малишане из предшколске установе “Срећно детињство”, наставнике и васпитаче. Првог дана Дечије недеље уручени су беџеви са слоганом Дечије недеље и флајери са основним подацима о Дечијој недељи, укупно 1000 комада. Представници Општине су том приликом били упознати и са активностимаа које су планиране у Дечијој недељи међу којима је свакако Трка за срећније детињство коју традиционално организују Црвени крст Пландиште и Спортски савез општине и која ће се одржати на терну спортског центра “Младост” у Великој Греди, поштујући сва правила превенције против пандемије, кажу организатори. Трка ће се одржати у петак, 09. октобра са почеком у 10,00 сати.