ИЗВЕШТАЈ СА 8. СЕДНИЦЕ ОПШТИНСКОГ ВЕЋА – У ТОКУ ЈАВНА РАСПРАВА О БУЏЕТУ ЗА 2021.

Осма седница Општинског већа општине Пландиште одржана је 16. 11.2020. године. На дневном реду седнице којом је председаво председник Општине, Јован Репац, било је  8  тачака.

Већници су прво разматрати Извештај о извршењу Одлуке о буџету општине Пландиште за период јануар-септембар 2020. године. У оквиру ове тачке је речено да је у овом периоду Општина остварила суфицит од скоро 52 милиона динара. Након тога, већници су усвојили Одлуку о методологији формирања цене услуга помоћи у кући за децу са сметњама у развоју и њихове породице као и Правилика о критеријумима и мерилима за пружање услуге помоћи у кући за децу са сметњама у развоју.

На овој седници разматран је и предлог Закључка о организовању јавне расправе о Нацрту Стратегије развоја социјалне заштите општине Пландиште 2021-2025 са Предлогом Програма јавне расправе као и предлог Закључка о организовању јавне расправе о Нацрту одлуке о буџету општине Пландиште за 2021. годину са предлогом Програма јавне расправе У оквиру ове тачке речено је да је буџет за 2021. годину пројектован на 550 милиона динара и да ће Јавна расправа бити од 16.11. до 01.12.2020. године.округли сто на тему Нацрта је планиран за 27.11.2020. године у 12 сати на којем ће бити начелник Одељења за привреду, локално-економски развој, финансије и буџет и локалну пореску администрацију  и функционери општине Пландиште.

Након тога, већници су разматрали Захтеве за накнаду штете настале услед уједа напуштене животиње а разуматрана је и жалбе Нача Милорадке из Хајдучице против Решења Центра за социјални рад Пландиште број: 55330-2305/2020 од 06.10.2020. године. Последња тачка била су текућа питања.