НОВА УСЛУГА ЗА ДЕЦУ СА СМЕТЊАМА У РАЗВОЈУ И ЊИХОВЕ ПОРОДИЦЕ У НАШОЈ ОПШТИНИ

Драги родитељи и драга децо,

Ускоро ће у нашој Општини почети са радом услуга помоћ у кући за децу са сметњама у развоју и њихове породице. Сврха услуге је да се да се помогне породици у што дужој бризи о детету. Ово је превентивна услуга и служи као помоћ породици да предахне и да сачува снаге за даљу бригу о свом детету. То би значило да у вашем дому, добијете могућност, да обучена неговатељица проведе време и посвети пажњу вашем детету. За то време, ви можете да се посветите себи, другој деци, да одморите, завршите неке своје обавезе, а све време имате на уму да је  ваше дете у сигурним рукама стручне особе. Ако вас занима ова услуга,за ближе информације можете се обратити Татјани Ђорђијевски на број 062/8863519 у Општинској управи општине Пландиште.

Саопштење је резултат једнодневне обуке које је у Пландишту одржана у среду, 07.04.2021.године на тему „Ефикасни односи са јавношћу и значај информисања у систему социјалне заштите“. Обука је једна од активности пројекта „Услуге социјалне заштите за осетљиве групе“ који Општина спроводи. Обуку су похађали представници  Општинке управе, Дома здравља, све три основне школе („Д.Обрадовић“,“Ј.Стерија Поповић“ и „Ј.Јовановић Змај“),  Центра за социјални рад и ПУ“Срећно детињство“.