Humanitarni Deda Mrazevi dolaze iz Plandišta

Na predlog Deda Mrazeva koji su 26.decembra podelili slatkiše deci u svim naseljenim mestima opštine Plandište, realizovana je akcija dobrovoljnog davanja krvi na autobuskoj stanici u Vršcu. U ovoj akciji 17 Deda Mrazeva i Baba Mrazica pokazalo je svoju humanost i ljubav prema drugima.

Akcija je realizovana 28.decembra, u saradnji sa Crvenim krstom Vršac, STUP-om Vršac i transfuziološkom službom vršačke bolnice. STUP je obezbedio prevoz iz Plandišta, a akciji su pozvani da se priključe svi građani iz Plandišta i Vršca i da tako pokažu svoju humanost. Ovakva akcija je realizovana po prvi put i može se reći da su nasmejana lica cele družine Deda Mraza ostavila jak utisak na sve prisutne, a neke od njih i podstakli da daju krv.

Vesela družina Deda Mraza želi srećnu Novu Godinu svim građanima opštine Plandište i Vršac, sa porukom da malo vremena i pažnje uvek možemo da odvojimo za druge.

Crveni krst Plandište

Scroll to Top