Međunarodna likovna kolonija u Velikom Gaju i Plandištu

Pod pokroviteljstvom gospodina Vukadina Pantića, direktora poznate firme „Cherish“, koja ima pogon u Velikom Gaju, po prvi put na ovakav način održaće se međunarodna likovna kolonija pod nazivom Pogled na Banat, čiji će se završni deo i izložba slika i skulptura održati u opštini Plandište.

Manifestacija je zamišljena tako da likovni umetnici, članovi ovogodišnje kolonije, od 05. do 12. avgusta borave u Beogradu, kada bi prešli u Veliki Gaj gde bi nastavili svoje aktivnosti do subote 14 avgusta. Tog dana bi se u prostorijama KOC „Vuka Karadžić“ u Plandištu postavila i sa početkom u 18.00 časova otvorila izložba njihovih radova.

Učesnici kolonije Pogled na Banat su:

• Bojana Nikolić, akademska slikarka i doktorant likovne umetnosti, iz Beograda,
  • Mirko Stanimirović, arhitekta iz Niša,
  • Biljana Stamenić, akademska slikarka iz Šapca,
  • Danijela Mladenović, akademska slikarka i magistar likovnih umetnosti iz Beograda,
  • Jelena Trajković, akademska slikarka iz Kraljeva,
  • Nvabia Kingsli (Kingsley C. Nwabia), akademski slikar iz u Nigerije koji trenutno živi i radi u Bukureštu u Rumuniji.
  • Nikolas Bouve (Nicolas Bouvet), akademski vajar iz Francuske,
  • Maja Šnajder (Maya Schneider) akademska slikarka i scenograf iz Francuske i
  • Vaso Milekić, akademski slikar iz Plandišta.

Vredno je pomenuti da učesnike ovogodišnje kolonije čine većinom mladi akademski slikari, ali već afirmisani umetnici sa ostvarenim brojnim izložbama i osvojenim nagradama.

Očekuje se da ovogodišnju izložbu otvore predsednik opštine Plandište Zoran Vorkapić i gospodin Vukadin Pantić, iz firme „Cherish“.

M.B.